לכל אחת יש כמה חזיות אלו שהיא אוהבת יותר מהאחרות. חזייה היא פריט לבוש שיכול להתבלות במהירות אם לא שומרים עליו ובעיקר אם לא מכבסים אותו נכון, ורובינו כבר חווינו חזיות שעם הזמן הלכו והתבלו עד שאי אפשר היה ללבוש אותן. 

שטיפה ידנית

בשביל לשמור על החזיות שלמות ושמישות בעיקר אם לובשים אותן ברצף כמה ימים מומלץ לכבס אותן ביד. לחזיות ישנם שרוכים עדינים ואם הם לא יקבלו את היחס הראוי להם הם יתבלו תוך זמן קצר ולכן כביסה ידנית היא הדבר הנכון. כדאי לעשות שימוש במים קרים ולכבס את החזיות בעדינות, לעבוד עם חומרי ניקוי ולהשאיר אותם מעט זמן על החזיות לפני ששוטפים. לאחר שהחזיות ספוגות עם החומר כמה דקות ניתן לשטוף ולסחוט בעדינות, לעצב את הכוסות ולהניח לייבוש.

ניקוי במכונת כביסה

חזיות מכילות סיבי לייקרה וסיבים אחרים ושטיפה שלהם במים חמים יחד עם פעולה מכאנית יכולה להרוס אותם בטח כשהן נמצאות במכונה עם בגדים אחרים. ולכן, מומלץ אם כבר עושים את הניקיון במכונת כביסה לקחת שקית כביסה ולהניח בה את החזייה, ואם אין לך את יכולה לעשות שימוש בציפית של כרית או בכל דבר אחר שישמור לך על החזיה בלי שהרצועות שלה יסתבכו עם בגדים אחרים.

שימוש בחומרים להורדת כתמים

שימוש בחומרים להורדת כתמים בחזיות לא מומלץ באופן תדיר מכיוון ששימוש מוגזם בחומרים כאלו עלול להוריד את הצבע מהחזייה או לפגוע בבד. ההמלצה היא לעשות שימוש בסבון מוצק בשביל להוריד כתם ספציפי ולאחר מכן להכניס אל מכונת הכביסה.

טיפים לשמירה על החזייה בעת כיבוסה

חזייה אם כן יכולה להינזק בצורה משמעותית ולכן היא צריכה לקבל את הטיפול המתאים לה על מנת שהיא תישמר לאורך זמן. הנה כמה טיפים שיכולים להאריך את חיי החזיות שלכם:

  • שימוש בתיונים – כן, זה נשמע לא הגיוני אך תיונים יכולים להיות מצוינים כשהם מושרים עם החזייה ויכולים לנקות אותה בצורה טובה. אז איך עושים את זה? פשוט מאוד, לוקחים גיגית ומכניסים אליה תיונים של תה ירוק או כל תה אחר, וכמובן מים. לאחר מכן מכניסים את החזיות ומשרים אותן כחצי שעה ומוציאים לייבוש.
  • שימוש בלימון במכונת כביסה – לניקיון איכותי של החזיות במידה ועושים שימוש במכונת כביסה ניתן לקחת חצי לימון ולסחוט אותו לכוס, ואת הנוזל להוסיף לאבקת הכביסה. נוזל הלימון גם ינקה את החזייה טוב יותר בלי להשאיר עליה כתמים וגם ייתן לה ריח נהדר. מומלץ מאוד לחזור על הפעולה הזו כמה פעמים בכדי לקבל תוצאה אפקטיבית.
  • שמירה על חזיות מרופדות – חזיות מרופדות, חזיות פוש אפ וגם חזיות לנערות הינן רגישות לכיבוס אגרסיבי ולמרות שהדעה הרווחת שניתן ללא כל בעיה לכבס אותן במכונת הכביסה, גם במקרה שלהן ההמלצה היא לעשות כביסה ידנית בשביל להאריך את חייהן.
  • שימוש בחומר מלבין – אין לעשות שימוש בחומר מלבין בזמן כביסת החזיות וחשוב להקפיד על הפרדה מלאה מבגדים כהים.
  • חזיות מרופדות מומלץ להניח בארון כשהן פתוחות, ניתן גם להניח חזייה על חזייה.
  • לא מכניסים חזיות פוש-אפ עם סיליקון למכונת הכביסה! האופציה היחידה היא כיבוס ידני.

שמירה על החזיות שלכן בעת הכביסה תאריך את חייהן ללא ספק. חזיות הן פריט לבוש שאי אפשר לוותר עליו ולכל אחת יש כמה חזיות שהיא מרגישה איתן הכי בנוח, ובשביל שהן תישמרנה מומלץ לקחת בחשבון את מה שהוזכר פה. 

 

מאמרים נוספים: