את כאימא, ועל אחת כמה וכמה עכשיו כשבתך נמצאת בגיל ההתבגרות, וודאי זוכרת את הרגע הזה של קניית החזייה הראשונה. רגע מבלבל ומרגש בו זמנית. לשמחתנו, ובטח גם לשמחת בתך הצעירה, שלא כמו בעבר, אפשר למצוא היום מגוון רחב של חזיות לנערות, חזיות מסוגננות, צבעוניות ומחמיאות. ואיך בוחרים מכל המבחר הגדול הזה? כיצד מתאימים את החזייה ומוודאים שהיא אכן הנכונה ביותר עבור הנערה? הנה כמה טיפים שאת וגם בתך תוכלנה להיעזר בהם:

נוחות היא מילת המפתח

אפשר למצוא היום מגוון רחב מאד של חזיות לנערות, ובמיוחד גם כשמדובר בחזיות  ראשונות. אם את מחפשת חזייה לבתך הצעירה, וודאי שמדובר בחזייה ללא ברזלים. חשוב שהחזיה תהיה נוחה ונעימה על הגוף. הברזל שבחזייה עשוי להפריע לנערה הצעירה ולהשפיע על התנהלותה. את יכולה לבחור לבתך חזייה עם ריפוד דק (כפי שמעדיפות ללבוש נערות רבות) ובמיוחד בתקופה הראשונה ללבישת החזיה.

האופן שבו החזייה מונחת על החזה

נשים רבות, ובכל גיל, לא תמיד יודעים לבחור את החזיה המתאימה להן.  מסתבר שחלקן אף לובשות חזייה לא מותאמת למידתן וגם למבנה הגוף שלהן. כשמדובר בחזייה הראשונה, ובמיוחד כדי ללמד את הנערה הצעירה כיצד לבחור נכון, חשוב להתייחס לאופן שבו יושבת החזייה על החזה עצמו. חשוב לבחור חזייה שיושבת באופן מתוח, ללא כפלים וקיפולים וגם כזו שאיננה לוחצת. חזייה נכונה ומתאימה היא כזו שיושבת ממש מתחת לבית החזה וממשיכה לכיוון הגב בקו ישר.

צמוד, אבל לא צמוד מדי

במידה ורוכשים חזייה מכותנה, יש לקחת בחשבון שהיא עשויה להתרחב ולהימתח עם  הזמן. ולכן, אם את מחפשת לבתך המתבגרת חזייה מתאימה, וודאי שהחזיה הדוקה באופן יחסי לגוף, אולם לא הדוקה וצמודה מדי, כך שמותירה סימנים על הגוף. במידה והחזייה תתרחב בעתיד, ניתן יהיה להצר אותה ולהתאים אותה חזרה למבנה הגוף.

עיצוב

גם כשמדובר בחזייה הראשונה וגם אם אף אחד לא רואה אותה מלבד הנערה הצעירה, חשוב להתייחס גם  לעיצוב ולמראה. כדאי ללכת לחנות החזיות יחד עם הבת ולבחון כמה דגמים שונים. גם באתרי האינטרנט ניתן לראות שפע של דוגמאות ולקבל מושג כללי לגבי סגנון החזיות המוצעות לנערות. במידה והנערה עוסקת בספורט, כדאי לבחור חזייה ספורטיבית יותר בעיצובה וגם כזו שתהיה נוחה לה בזמן הפעילות הגופנית. מתחת לחולצות לבנות, כדאי ללבוש חזייה לבנה או חזייה בצבע גוף, ללא קישוטים.

מחיר

את החזיות לנערות, וגם החזיות הראשונות, אפשר למצוא כיום בטווח רחב מאד של מחירים. מכיוון שמדובר  בחזייה ראשונה שוודאי תהיה לתקופה קצרה, אין טעם לרכוש חזייה בעלות גבוהה מדי. מצד שני, חזייה איכותית ותומכת, תעלה לכן יותר מחזייה פשוטה שאיננה בהכרח מתאימה. ערכו סקר שוק ובדקו עלויות של כמה דגמים שונים לפני שאתן מבצעות את הרכישה.

למידע נוסף על הלבשה תחתונה לחצי כאן >