הידעתן כי מעל לחמישים אחוז מהנשים בעולם לא יודעות לבחור חזיה שאכן מתאימה להן?! ישנם כמה היבטים שחשוב לקחת בחשבון כאשר את מתלבטת בנושא בחירת חזייה. קרוב לוודאי שכל אישה חשה לא פעם כי החזייה שהיא לובשת לא נוחה או לא מתאימה לה. לעיתים מדובר במצב שהחזיה צמודה מדי או רופפת מדי, כתפיות שאינן מונחות כראוי על הגב או ברזלים שננעצים בעור ופוצעים.

אז איך לבחור חזיה שתתאים לחזה שלך?

לאחר שמצאת חזיה שמתאימה לך מבחינה ויזואלית וסגנונית, מומלץ לסדר בתוך ה”קאפ” את החזה ולנענע אותו מעט, על מנת שהחזה יונח במרכז הקאפ. חשוב לשים לב כי הקאפ לא קטן מדי וכי הוא מכסה את כל החזה. במידה ונוצרים מעין כיסי אוויר, סימן שהקאפ גדול מדי וזה לא יראה טוב כשתלבשי בגד מעל.

דבר נוסף שחשוב לעשות כדי שיווצר מצב של חזה מעוצב זה להרים את הידיים למעלה לאחר שלבשת את החזיה. במידה והחזייה לא מתאימה לך, תוכלי להגיש בכך מיד ותחושי כי הרצועות לוחצות לך. במידה והרצועות יוצרות מעין גבעה רפויה, סימן שהחזייה לא מתאימה לך.

אם לבשת את החזיה ונדמה כי הכל תקין, רצוי ללבוש מעליה חולצה צמודה על מנת שתוכלי לראות כיצד החזה נראה כשאת לבושה. המטרה היא לבחור בחזיה שתעניק לך מראה מחמיא, שהחזה לא יראה גבוה מדי או נפול, מבלי שהרצועה של החזיה תגרום לשומנים שבולטים מתוך החזיה ומבצבצים מתוך בית השחי.

חמישה טיפים חשובים שיש לשים לב אליהם כשאת בוחרת חזייה

  1. לבשי את החזייה ותישארי איתה מספר דקות. וודאי כי את לא מרגישה לחץ בחלק האחורי, ליד הסוגרים. גם אם נדמה כי כל השאר תקין ואת אוהבת את המראה של החזיה על החזה שלך – אל תתעלמי מתחושת האי נוחות מכיוון שיתכן וזה יחמיר לאחר כיבוס החזייה. אינך אמורה לחוש אי נוחות כלל.
  2. מידות הגוף שלך משתנות עם הזמן בשל עליה במשקל, הורמונים, התבגרות, דיאטות וכדומה. קחי בחשבון כי המידה יכולה להשתנות ולכן אל תמנעי ממדידה בחנות, גם אם נדמה שאת יודעת היטב מה המידה המתאימה לך.
  3. הכירי את סוגי הגזרות שיש לחזיות. יש מבחר גדול של גזרות ולא כולן מחמיאות או מתאימות לבד. רצוי לבחור בחזייה שתתאים לבגדים שאת לובשת ביום יום. למשל, אם את מרבה ללבוש חולצות טי-שרט, אין צורך לרכוש חזיית סטרפלס שתייצר מראה פחות מחמיא לחזה שלך.
  4. כשאת בוחרת חזיה חשוב שתתאימי אותה לצרכייך, אם למשל את מניקה – בחרי ללבוש ולרכוש חזיית הנקה שתאפשר לך להניק את תינוקך מבלי לחשוב מסורבלת.
  5. התייעצי עם המוכרת, בדרך כלל בחנויות הלבשה תחתונה יש מוכרות אשר יוכלו לייעץ לך בתהליך הבחירה ולהתאים עבורך את החזייה הטובה ביותר.